Kolik můžete ušetřit na daních před odchodem do důchodu?

2.6.2021 Hubert Peter Pazdera

Hospodařit s tím, co máte: to k udržení životní úrovně po odchodu do důchodu obvykle nestačí. Na rozdíl pak ti, kteří optimalizují svoje daně, mají logicky více prostředků na živobytí, aniž by se museli omezovat. Přečtěte si, co proto již nyní můžete udělat.

Výraz optimalizace daní zní nudně a komplikovaně. Je to však zpravidla jednodušší, než se zdá a především se to vyplatí. Desítky tisíc franků za život znamenají velký rozdíl. Mnohým se však nepodaří nastavit kurz včas, aby si později mohli dovolit více. To je však na cestě do důchodu zásadní. Důchody z AHV a penzijního fondu jsou obvykle mnohem nižší než výdělek. Je stále vzácnější, že jsou dostatečné k udržení životní úrovně. Proto je vítán každý frank, který lze do této doby uložit.

Začněte ještě dnes

Potenciál úspor je obzvláště velký u daní z příjmu a výplaty kapitálu. Tyto daně můžete výrazně snížit, pokud vytvoříte několik úsporných piliřů až do 64 nebo 65 let věku, kdy tyto pilíře začnete postupně vyprazdňovat.

Můžete také ušetřit spoustu peněz, pokud pečlivě naplánujete, jak a kdy vyberete svá aktiva v penzijním fondu. Vše je jen otázkou plánování.

Kontaktujte naše experty, aby vám poradili jak ušetřit.

picture
picture

Rádi se budeme Vaším případem zabývat.

Volejte na tel.: 044 933 07 33

AGENTUR PAZDERA, Treuhandbüro

Kreuzplatz 20, 8008 Zürich