+41 (0) 44 933 07 33

UDĚLEJTE Z NAŠEHO KNOWHOW SVÉ.

V životě se stává, že je vše jinak, než bychom očekávali. Jisté případy se jeví při přesnějším prozkoumání najednou jako komplikovaný problém. Správný posudek vyžaduje čas, distanci ale hlavně odborné znalosti a praxi. Volba odborniků je efektivnější, spoří čas, nervy a peníze. Od roku 1983 se věnujeme podnikatelskému poradenství, podpoře podnikatelů, stejně tak i soukromých osob v níže uvedených bodech.

pazdera

Nákup / prodej domu - vysoké daně a poplatky

Převod nemovitosti na nového vlastníka vás může stát hodně peněz. Kdo chce předejít možnému překvapení, měl by se dobře informovat.

Při nákupu nebo prodeji nemovitosti je třeba počítat s řadou daní a poplatků:

Dan z převodu vlastníka

Ve většine kantonech je běžná daň z převodu na nového vlastníka. Je stanovena v předpisech 1 až 3 procenta prodejní ceny. V některých kantonech sdílejí tyto náklady jak kupující, tak prodejci na půl, ale ve většině případů jdou na náklady kupujícího.

Vezměte prosím na vědomí: tuto daň nelze zahrnout do  hypotéky, proto je nutné počítat s dalším nákladem.

Zápis do katastru nemovistostí

Zápis do katastru je poviný, a samozřejmě také zpoplatněný. Ceny se liší kantonu od kanton.

Notářské poplatky

Notáři sestavují kupní smlouvy a vyhodnocují je a ve většině případů je jejich honorář odvislý od ceny nemovitosti.

Výše daně z nemovitosti

Nejdražší je daň z nabytí nemovitosti, kterou musí zaplatit prodávající. Její výše se odvíjí od toho, jak dlouho nemovitost svému majiteli patřila a od výše zisku z jejího prodeje.

Pokud se chcete vyhnout případným problémům, informujte se o dalších možných nákladech spojených s prodejem nemovitosti.

VZ News 122 / září 2020

Tradičně, už po 37 let činnosti, zůstává platné, že všichni česky nebo slovensky mluvící lidé z celého světa, mají prvních 45 minut poradenství zdarma.

Rádi se budeme Vaším případem zabývat.

Volejte na tel.: 044 933 07 33

AGENTUR PAZDERA, Treuhandbüro

Kreuzplatz 20, 8008 Zürich

picture